Kaip išsirinkti skanų šampaną?

Kaip išsirinkti normalų šampaną. Elitinis šampanas: antspaudai, vardai,  nuotraukos

Šampano vynai gali būti labai skirtingi. O ir mūsų skoniai skiriasi. Tad klausimas – kaip išsirinkti skanų šampaną gali turėti daug interpretacijų. Vienam geras šampanas bus brut, kitas dievina pusiau sausą putojantį gėrimą, o trečiasis pripažįstą tik itin saldų šampaną. Taigi, koks tas skanus šampanas?

Šampano vynai gali būti gana skirtingi. Apie tai galite sužinoti net be degustacijos – išmokę skaityti etiketę ir analizuoti vyno išvaizdą. Jeigu neturite galimybės degustuoti šampano, galbūt turite progą apsilankyti vyndarių salone. Dažniausiai  tokiuose renginiuose galite išbandyti pačius vynus.

Daugelis šampano kokybę vertina pagal jo amžių. Priešingai populiariems įsitikinimams, ne visada patyrę vynai tampa geresni. Dažnai putojantis gėrimas, kurio amžius svyruoja nuo 15 mėnesių iki 3 metų,  turi šiek tiek skonio šviežių vaisių ar uogų. Ne vienam šampano mėgėjui toks skonis yra labai priimtinas. Va, daugiau nei 5 metus pagyvinti vynai gauna turtingesnį skonį, Tokius gėrimus paprastai įvertins tikrieji gurmanai. Tačiau tai visai nereiškia, jog mėgėjas su laiku netaps tikru gurmanu. Ragaukite, bandykite ir tikrai atrinksite, kuris šampanas jums pats skaniausias. 

Dar šampano skonis ir net kokybė nustatoma pagal jame esantį cukraus kiekį. Šampanas su mažiausiu cukraus kiekiu yra paženklintas ekstra brut ir brut. O labiausiai saldūs vynai yra pažymėti kaip doux. Kuris yra geresnis ar skanesnis tikrai nėra tikslaus ir teisingo atsakymo. Tik turėtumėte žinoti, jog kad tarp brangiausių ir prestižinių prekių ženklų vyrauja saldesnis šampanas. Mūsų šalyje toks gėrimas tikrai užima lyderio pozicijas. Ypač kai šampanu mėgaujasi moteriškosios lyties atstovės. Jeigu jums tik patinka, mėgaukitės kokiu tik norite šampanu. Juk tai toks gėrimas, kuris turi suteikti džiaugsmą ir malonumą.