Kodėl žuvis yra toks rekomenduotinas maistas?

Kai kurių žuvų rūšių geriau nevalgyti visai arba vengti - Grynas.lt

Statistika teigia, jog vidutiniškai lietuvis suvalgo apie 19 kg žuvies per metus. Lyginant su mėsos suvartojimu tai yra išties mažai. Daugelis kaltina didelę žuvies kainą, bet pasižiūrėjus į mėsos kainas, tai tikrai nėra daug. Tiesiog tokie mūsų tautiečių įpročiai ir menkos žinios apie žuvies naudą žmogaus organizmui. 

Dabar daugelis kaltina faktą, jog pakankamai sunku nusipirkti šviežios žuvies. Tačiau turėtumėte žinoti, jog ir šaldyta žuvis yra skani ir nepraranda gerųjų savo medžiagų. Norite sužinoti, kokia yra pati skaniausia šaldyta žuvis? Pasirinkite tą prekybos vietą, kuri prekiauja išskirtinai jūros gėrybėmis. Ten tikrai rasite kokybiškos, gardžios ir visai nebrangesnės nei kitur šaldytos žuvies. 

Tikriausiai visi žinome Omega-3 rūgščių naudą žmogaus organizmui. Sveiki plaukai, tvirta nervų sistema, puikus kepenų ir inkstų darbas, profilaktika širdies ligos – tai tik keletas privalumų, kuriuos suteikia žuvies taukai. Tuomet mes perkame kapsules tiek sau, tie vaikams ir stengiamės kiekvieną dieną nepamiršti jų išgerti. Žinoma, kad pamirštame. Juk gyvenimas pilnas visokiausių rūpesčių ir ta kapsulė tiesiog iškrenta iš galvos. Tai kodėl gi nesuderinus naudingo ir malonaus. Kuo dažniau valgysime žuvį, tuo daugiau gausime Omega-3 rūgščių. Ir tuo pačiu mėgausimės skaniu ir pikantišku maistu, nes žuvies paruošimo galimybių yra išties be galo daug. Na jeigu esate nepatyręs kulinaras, visuomet galima surasti puikių receptų spaudoje, televizijoje ar  internete. 

Labai būtų sveikintina, kad pratintume savo atžalas valgyti žuvį nors tris kartus per dieną. Tuomet mažyliui susiformuos geri maitinimo įgūdžiai ir dėl Omega-3 rūgščių nepritekliaus jie niekuomet neturės problemų. Tiesiog pasistenkite kuo dažniau visą šeimą palepinti žuvies patiekalais ir galėsite džiaugtis puikia sveikata.